Víkend nejen po krásách Česka – Osvětim, Ostrava, Olomouc, Bouzov

Kdy: 20. – 21. srpna 2022

Osvětim (německy Auschwitz), která byla největším nacistickým koncentračním a vyhlazovacím táborem, byla založena na Himmlerův rozkaz z 27. dubna 1940 v blízkosti polského městečka Oświęcim. První vězňové – především Poláci věznění z politických důvodů – sem byli zavlečeni v červnu 1940 a byli využíváni k otrocké práci. V březnu 1941 zde již bylo registrováno více než 10 tisíc vězňů. Osvětimský tábor byl známý pro svou tvrdost. Neblaze proslulý byl především blok 11 (tzv. bunkr), kde byli vězňové trestáni tím nejkrutějším způsobem. Před ním stála tzv. černá zeď, u níž se konaly časté popravy. Nápis „Arbeit macht frei!“, který byl umístěn nad hlavní bránou osvětimského kmenového tábora, tak byl pouhým cynickým výsměchem.
Dolní Vítkovice tvoří bývalý průmyslový areál Dolu Hlubina, koksovny a vysoké pece Vítkovických železáren. Areál je unikátní industriální památkou a nezaměnitelným symbolem Ostravy a celého Moravskoslezského kraje.
Olomouc jakožto druhá největší památková rezervace v České republice nabízí řadu atraktivních míst: kláštery a chrámy, muzea umělecká i technická, rozlehlé parky, zoologickou zahradu či aquapark. Chloubou Olomouce je barokní sloup Nejsvětější Trojice na Horním náměstí, zapsaný od roku 2001 mezi památky UNESCO.
Pokud se vydáte na hrad Bouzov, jistě zavzpomínáte na řadu pohádek a filmů, v nichž se tento romantický hrad objevil. Hrad je oblíbeným místem turistů, pro které jsou přichystány také kostýmované a večerní prohlídky.

Program výletu:
So 20.8.2022
odjezd z Chebu, Sokolova, K. Varů v brzkých ranních hodinách
dopoledne návštěva hutí v Ostravě – Vítkovicích
odpoledne návštěva koncentračního tábora Osvětim
večer ubytování v Katovicích a dobrovolná večerní procházka
Ne 21.8.2022
po 8. hodině odhlášení z ubytování
dopoledne procházka historickým centrem Olomouce
odpoledne návštěva hradu Bouzov
návrat do K. Varů, Sokolova, Chebu v nočních hodinách

V ceně je zahrnuto:
– 1 místo v autobuse
– 1 palubní zavazadlo
– 1 velké zavazadlo
– technický doprovod
– ubytování (v případě sjednání)
Cena nezahrnuje:
– stravu
– vstupné
– cestovní a úrazové pojištění

Cena: 2.500 – 2.900 Kč / osoba
1.800 Kč – doprava, 700 Kč – ubytování na 2 lůžkovém pokoji (1 noc), 1100 Kč – ubytování na 1 lůžkovém pokoji (1 noc)

Nástupní místa:
Cheb (+200 Kč)
Sokolov (+200 Kč)
Karlovy Vary

Další informace:
Doporučené kapesné je 60,- EUR.
K uskutečnění zájezdu je min. počet cestujících 40 (pokud nebude tato kapacita naplněna, zájezd se neuskuteční a my Vám celou zaplacenou částku za zájezd vrátíme zpět).
Změna programu vyhrazena. V případě, že bude cíl (např. z důvodu nepříznivého počasí) uzavřen, bude tato část programu nahrazena jinou alternativou v lokalitě popřípadě nabídnut náhradní termín. Změna programu ani náhradní termín neopravňuje klienty k bezplatnému stornování přepravy.

Více informací a rezervace na tel. čísle 608 202 081 či emailu vylety@karlovarskadopravni.cz

Závazná objednávka