Vánoční trhy Passau

Kdy: sobota 25. listopadu 2023

Pojeďte s námi na vyhlášené vánoční trhy do Pasova. Okouzlující historické město na soutoku tří řek bylo založeno již v 1. století n.l. Slévají se tu řeky Dunaj, Inn a Ilz.
Ve zvýšeném nejstarším centru města, před dómem sv. Štěpána si můžete vybírat tradiční zboží u více jak 60 stánků. Najdete tu zdobené perníčky, delikatesní cukroví, voňavé koření, a také velice kvalitní výrobky a dárky. Posilnit se můžete místními regionálními specialitami. Vychutnejte si půlmetrovou bavorskou klobásu, preclíky, dobré pivo nebo svařené víno.
Barokní chrám sv. Štěpána se třemi věžemi a zelenými kopulemi nelze přehlédnout, dominuje celému trhu. Chloubou katedrály jsou nejen bohaté štuky a malby, nádherně řezaná zlacená kazatelna z roku 1726, moderní oltář z roku 1952, ale především největší chrámové varhany na světě. Ve skutečnosti jde o 5 samostatných varhan ovládaných z hlavních společných kláves. Mají dohromady 17974 kláves a 233 rejstříků. Velkolepým zážitkem je každý ze zde pořádaných varhanních koncertů.
Nad soutokem Dunaje a Ilzu se tyčí pasovký hrad – Veste Oberhaus. 100 m převýšení od hladiny řek můžete buď zdolat procházkou, a nebo se nechat nahoru vyvézt městským autobusem. Nádherné výhledy na Pasov a jeho tři řeky. V pevnosti se nachází také historické městské muzeum.
Projít se můžete přímo k místu soutoku Dunaje, Innu a Ilzu. Od adventních trhů to není daleko, jen necelý kilometr. Dopřejte si vyhlídkovou plavbu po městě. Nejkratší jízda trvá půl hodiny a uvidíte při ní soutok i hlavní památky města.

Program výletu:
– odjezd z K. Varů, Sokolova a Chebu po 6. hodině ranní
– před 12. příjezd do Passau- volný program
– odjezd zpět v 17.00 hod.
– návrat do ČR po 21. hodině

V ceně je zahrnuto:
– 1 místo v autobuse
– 1 palubní zavazadlo
– technický doprovod
Cena nezahrnuje:
– vstupy
– cestovní a úrazové pojištění

PoložkaCena při rezervaci do 15.9.2023 a úhradě do 10 dnůCena při rezervaci do 31.10.2023 a úhradě do 10 dnůCena při rezervaci od 1.11.2023
Doprava pro 1 osobu650 Kč700 Kč750 Kč

Nástupní místa:
Karlovy Vary
Sokolov
Cheb

Další informace:
Doporučené kapesné je 50,- EUR.
K uskutečnění zájezdu je min. počet cestujících 40 (pokud nebude tato kapacita naplněna, zájezd se neuskuteční a my Vám celou zaplacenou částku za zájezd vrátíme zpět).
Změna programu vyhrazena. V případě, že bude cíl (např. z důvodu nepříznivého počasí) uzavřen, bude tato část programu nahrazena jinou alternativou v lokalitě popřípadě nabídnut náhradní termín. Změna programu ani náhradní termín neopravňuje klienty k bezplatnému stornování přepravy.

Více informací na tel. čísle 608 202 081 či emailu vylety@karlovarskadopravni.cz

Závazná objednávka